Müslüman dünyada imtihan için vardır.

Müslüman dünyada imtihan için vardır. O ne bir saksı çiçeği, ne de cambazdır. Merdivenin ilk basamağından son basamağına adım atmak tehlikeli ve yasaktır.

Kendisine teslim edilen tertemiz hayatı Mevlasına tertemiz götürebilmek için, kanunlara uym sağlayan talebedir. Her gece, elbiselerini kirletmekten korkan, fakat dinini kirletmekten korkmayan insanların ıstırabını çekmek bile bize düştü.
Müslüman, merhale merhale çile çekecek. Allah(c.c)’ın emirlerini hayatına uygularken… İbadet ederken, evlat büyütürken, cemiyyetin batı mahmurlarıyla dolu insanının arasında inançları horlanırken…Çile çekecek. Buna rağmen muhabbeti sevgiyi ve şefkati sinesinden silmeyecek. İnancının nesillere armağan bıraktığı muhabbeti, yine muhafaza edecek. Muhabbet her devirde insanlığın ufkunda kıvrım kıvrım helezonlar çizerek, son ufka varıncaya kadar gönülden gönüle devredecektir.

İslam, muhabbetin, aşkın, insan içine doğru dönmesi, orada fıtratına kavuşurken, eriyip eriyip özleşmesi, Mevlanın huzuruna böyle emrolunduğu gibi teveccüh etmesidir. Hayat, gayenin menzile ulaşması demektir. Belki de menzile varamadan tükenecek hayatlar çok olacaktır. Lakin o nur hayatından sağlam temeller üzerine kurulan köprüye, arkasından ulaşarak geçenler muvaffak olup onu yaşatacaklar… Öyle ise hayatından köprüler yapacaksın. Gelecek nesillerin sapık ideolojilerinin bataklığında boğulmamaları için köprüyü sağlam kuracaksın. Bütün bunların semeresini göremeyebilirsin. Fedakar olacaksın.
Ne yazık ki evladını maneviyattan yoksul bırakanlar fedakar olamamışlardır. Sokaklarda bile rahat dolaşamak olduk. Bizi hep gözlerimizden avladılar… Çırılçıplak, hayasından soyunmuş bir nesil boy verdi. Allah(c.c)’ın koyduğu hudud çiğnenince, müdahale edemeyen en azından o çirkinlikten buğzetmeyen, münafıktır.Sokaklar hep münafıklarla doldu. Nemelazımcılık yüzünden firavunlara baba olsuk.

Şu anda, binbir günah içinde yüzenlerin, dem sevdasında gezenlerin, bizden ayrı olduğunu kim söyleyebilir?.. Müslüman diri olmalı. Umutsuzluk inanmışlardan uzaktır. Ey müslüman, öyle diri ol ki, senin kanına susayanlar, seni öldürmeye gelenler sen de dirilsin. Onlara ışık ol… Hayatınla her yere Kur’an’ın nurunu taşı. Senin, namazın armağan, orucun armağan, zekatın, Haccın armağan. Seni yaratanın yolunda canında armağan olsun…

Reklamlar

One response to this post.

  1. Posted by beyda on Şubat 16, 2010 at 9:50 am

    Şuan seni saran bir derdin mi var ? Belki şu anda çok dertlisin Belki “artık yeter” diyorsun Belki de kendinden geçmişsindir Belki de ağlıyorsun Belki şu anda çok dertlisin Belki “artık yeter” diyorsun Belki de kendinden geçmişsindir Belki de ağlıyorsunBelki bütün bu musibetlerin sonunda eline bir şey geçip geçmeyeceğini düşünmektesin O zaman Duy ! Rabbin sana söylüyor; Sabredenlere, felaketlere karşı dişlerini sıkıp, göğüs gerenlere, mükafatları hesapsız ödenecektir ! Belki de onca insanın içinden neden senin seçildiğini soruyorsun Oysa Rabbinin seçtikleri kıymetlilerdir! İçinizden mücahitlerle sabredenleri ortaya çıkarıncaya kadar elbette sizi deneyeceğiz! Hayat bir imtihan değil mi? Her sorun ebedi hayatında yer alan bir tuğla Nefes alıp verdiğin her an yeni bir soruna gebeOnlar olmasaydı sonsuzluk yurdunda sana ait hiç bir şey de olmayacaktı! Derdin yoksa üzül asıl! Dertliysen bil ki; O seni seviyor! Bak, Sevdiğin ne diyor? ALLAH (cc), hayrını dilediği kişiyi sıkıntıya sokar! Belki sen Ashab-ı Uhud kadar acı çekmedin Hani kralları onları iman ettikleri için, ateş dolu hendeklere attırmıştı ya!Belki sen Ebu Zerr (ra) kadar acı çekmedin Amcası inandığı için onu hasıra sarıp yakmıştı ya! Belki sen Vahşi kadar acı çekmedin Sevgilisi ona “Bana görünme” demişti ya! Belki sen Yakup (as) kadar acı çekmedin Yusuf’u (as) elinden alınmıştı ya! Belki sen Hatice (ranha) kadar acı çekmedin Muhammed (sav) yurdundan kovulmuştu ya! UNUTMA; Rabbin kimseye dayanabileceğinden fazlasını yüklemez!Belki kalbindir acıyan,Belki bedenin,Belki de ruhundur kıvranan,Belki de yokluktur seni saranBelki de bin bir türlü muammaHer ne durumda olursan ol, diline yakışır bu dua; LA ILAHE ILLA ENTE SUBHANEKE INNI KÜNTÜ MINEZZALIMIN Senden başka ilah yoktur Sen bütün noksanlıklardan münezzehsin Şüphesiz ben nefsine zulmedenlerden oldum.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: