Tesettürü kendi anlamından çıkartıp günün şartlarına uyarlayan kapanmak adına değilde MODA adına üzerindeki elbisenin bir kısmı tesettüre benzer giyinmek ne kadar İSLAMİ siz karar verin.

Modanın tanımı toplumlarda farklı şekillerde tanımlanmış, insanların yaşam tarzına göre farklılık gösteren bir olgudur.

Kimileri giyim kuşamda günün son hali olarak belirtmiş kimileri ise bana yakışıyorsa MODA işte budur şeklinde algılamıştır.  Ahmet giyiyor bende giyeyim filiz giymiş banada yakışır veya arkadaşlarım giymiş geride kalmayayım diyerek MODA adıyla ifade edilen giyim kuşamın içine girmiş oluyor.

Toplumlar geçmişlerinden almış oldukları değerlerle yaşarlar. Bu değerleri yaşamlarına yansıtırlar. TÜRK toplumu yaşayış itibari ile Anadolu kültürü yani İslam kültürüyle yaşamlarını devam ettirmiş hukuk kurallarını dahi örfi kurallara dayandırmıştır. Hal böyle iken TÜRK toplumunun binlerce yıllık tarihini sağlam kılanda İslam kültürünü hayatının her anına yansıtabilmesi ve yaşaması idi…

Zaten toplumların ayakta kalmasındaki neden değerleri değilmidir? Tarih hep demezmi geçmişini unutan toplumların geleceğinden haberdar olamayacağını…

PEKİ, BİZ NERDEYİZ

Herkes burada ama nasıl sadece fiziki olarakmı buradayız kendimize soralım.Giyimimiz kuşamımız ile bizmiyiz bu, kendimize yabancımı olduk.Yoksa Batının giyim kuşamını kendimizemi uyarladık?Yok ben batıyı örnek almıyorum kendimce sentez yapıyorum diyenlerde mutlaka vardır.Psikolaji de insanın kendisini avutma duygusu vardır.Bizde MODA yı takip etme adına kendimizimi avutuyoruz? insanlar bunu  yapar durur;ama sadece işine gelince..

ÜSTÜ TESETTÜR ALTI MODA

Genç kızlarımızın özellikle son günlerde içinde bulundukları durumun bir çıkmaz olduğunu düşünüyorum. Genç olacaksın ,güzel görüneceksin aynı zamanda geçmişin ile barışık yaşayacaksın.İşte burada herşey düğümleniyor.Biri olsa diğeri olmuyor.Yaşıtları gibi göbek açık düşük bel pantolon giymek isteyeceksin aynı zamanda islami ölçülerdende taviz vermeyeceksin bunun mümkün olmadığını aslında kendiside biliyor.Ama ne yazıkki bunu becerenler toplumumuzda oldukça çoğaldı.Tesettürü kendi anlamından çıkartıp günün şartlarına uyarlayan kapanmak adına değilde MODA adına üzerindeki elbisenin bir kısmı tesettüre benzer giyinmek ne kadar İSLAMİ siz karar verin.

AVRUPAYA GÖRE MODA VE KADIN

İslam dini kadına çok büyük önem vermekte “CENNET Annelerin ayakları altındadır”diyen PEYGAMBER EFENDİMİZ (s.a.v)bunuda perçinlemektedir. Avrupa cinsel açıdan obje olarak gördüğü kadını vitrin yaparak İSLAMİ toplum yapısını bozma gayreti içindedir.

Sözüm ona moda kişisel hak ve özgürlükleri alabildiğine genişleterek bulunduğu toplumda daha üstün değer yokmuş gibi göstererek, insanları giydirmeye ve hiçbir itiraza mahal bırakmadan itaata zorlamaktadır…

Çoğu zaman insanları özgürlük diye sıradışılığa itip toplumdan uzaklaştırmaktadır.

Ünal Aldemir
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: