YETERKI ONUN KAPISINI TÖVBE TOKMAĞIYLA ÇALALIM

İşlenen bir günah eğer devam ederse günahın devamında küfür çekirdeğini besler ve büyütür, her çekirdek büyür ağaç olur kök salar ve sağlamlaşır. Meyvelerini vermeye başlar aynen bunun gibide günah tohumları eğer haram suyu ile beslenip nefis ve şeytanın takviyesi ile bakılıp büyütülürse tohum olarak kalmaz zihin akıl kalp ve ruhda kök salar ve kavvileşir.

Yavaş yavaş acı zakkum cehennem meyvelerini vermeye başlar.Ama o kökleşen günah ağacı mağfiret ile kesilip köküne kezzap tövbesi dökülse o zaman yok olup gider belki izi kalır ama aynada görünen yılanın insanı ısırmadığı gibi oda insanı bazen manen ısırır ki o mümin için ders olsun.

Cenabı hakkın Tevvab ve Settar isimlerinin iktizası günahı örtmeyi ve affetmeyi iktiza eder eğer ki kul günahında ısrar etmesin ve devam ettirmesin. Günah tövbe ile temizlenir, pişmanlık ile yıkanır, Tevvab Gafur ismiyle gider.Hiç bir günah yoktur ki tövbe edildikten sonra affedilmesin.

Allah c.c.  İnsanlara kaldıramayacakları yükleri yüklemez ama insanlar bazen böyle cümlelerle omuzlarına yükleri yüklerler  ki! aslı astarı olmayan sözleri dinden sayıp kendilerine zulmederler,Allahın rahmet dairesini daraltıp kısaltırlar.

Nasıl ki bir orucu kasten yemenin cezası 2 aydır ömür boyu değildir.Bir günaha sebep olan o çığırı açan belki ömür boyu o günahı işleyenlere vesile olduğu için o çığırı açana o adamların günahları yazılır ama günahı işleyip tövbe edenlerin o günahları devam etmez. Allahın ve peygamberin laneti bir işi devam ettirenlerin üzerine olur,devam ettirmeyenlerin üzerine olmaz onları ömür boyu o günahla aşağılayıp tahkir etmez.

Allah mağfireti bağışlanması büyüktür.Bir insanı bir kusurundan günahından dolayı ömür boyu aşağılamaz bu tarz bir hareket onun Rahmetine zıd düşer.

‘İnsan’ günahın sadece azabını ruhunda taşır, çünkü işlenen o günah insanın maneviyatını kalbini yaralar. Bıçak darbesi kapanır ama iz bırakır, elbise yırtılır dikilir ama iz bırakır, korkmayın her insan ‘mimsiz medeniyetinin nice günah izlerini taşıyor’.

İnsanlara bu millete nice cahiliye adetlerini, nice günah haramlarını medeniyet çağdaşlık diye altın tepside sundular ve mülevves ettiler!. Nice helak olan kavimlerin sapkınlıklarını medeniyetin fantezileri zevkleri özgürlükleri diye sundular. ‘Allah c.c.kulun tövbe ettiği pişmanlık gösterdiği bir günahı boynunda taşıtmaz’!.

Ama şeytan insana günahını boynuna takmak taşıtmak için sağdan soldan önden arkadan gelir.içini aklını kalbini fikrini karartır, bazılarına gurur vesilesi yapar.

Kimilerine özgürlük gereği yaptırır,
Kimilerine zevk lezzet gereği yaptırır,
Kimilerine hastalık mazareti ile yaptırır,
Kimilerine sanat adı altında yaptırır,
İşte kardeşim şeytan sizi ümitsizlik karanlığına atmak istiyor…
Yanlış fikir ve inançlar cehalet sizi yeis karanlığına atıyor!.

‘Din, fıkıh  ilmihal ile sünnet’ ile aydınlanın. Çünkü ‘din hayatın hayatı hem nuru hem de ziyasıdır. Bir insana her gün balık yedirmek yerine balık tutmayı öğretmek daha iyidir’.

Sizde dininiz sağlam kaynaklardan öğrenin insanlar hep kulaktan duyma, temelsiz mesnetsiz asılsız anlamsız hurafe sözlerle yatıp kalktıkları için bir sürü yanlışlara haramlara dalalatlere isyanlara küfre şirke girebiliyorlar.

Bazen okun yaydan çıktığı gibi onlarda bir sahtekâr âlimin sözü ile dinden islamdan dışarı çıkıyorlar. Allah muhafaza.  Kalbiniz mutmain olsun,gönlünüz rahat olsun,’Rabbimizin kuddüs’ ismi insanı öyle temizler ki insan ‘melaikeden’ daha nezih temiz ve yüksek olur.’Rahmet ve mağfiretin olduğu yerde çaresizlik olmaz kardeşlerim’.!

”Yeterki onun kapısını tövbe tokmağıyla çalalım”…!

O kapıki nive katilleri nice canileri bir tövbeyle sahabe makamına bile eriştirmiştir o kapıya gelenler gözyaşlarıyla dönerken tertemiz arınmış olarak cıkmışlardır .. ”Bu kapı ümitsizlik kapısı değildir” .Bu kapı Rahmet ve merhamet kapısıdır ..

Haydi bir kez daha o kapıyı çalalım inş…

ESTAĞFİRULLAH EL-AZİM, EL-KERİM, ELLLEZİ LA İLAHE İLLA HU EL-HAYYEL KAYYUME VE ETUBU İLEYH…

AMİN ECMAİN….

Aslı Nur Erdem
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: