Yeryüzündeki bozgunculuğun temelinde dinsizlik vardır

kuran-12

Geçmişte ve hâlen günümüzde tüm dünyada eziyet, şiddet ve zulüm gören Müslümanlar Allah’ın imtihanına tabidirler. Amacı, Rabbinin hoşnutluğunu kazanmak olan, sonsuz hayatında en güzel barınma yurdunu kazanmayı dileyen ve bu yönde ciddi çaba gösteren mümin için tüm bu sınamalar ecir vesilesidir.
Allah, Kur’an ahlâkının hakimiyetiyle müjdeliyor; bu, kuşkusuz tüm müminler için çok büyük şereftir. Ancak bu büyük şeref, büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirir. Her Müslüman’ın fikir mücadelesi yapabilecek bilgi donanımı ve kararlılığa sahip olması gereklidir.
Yeryüzündeki bozgunculuğun temelinde dinsizlik vardır ve her samimi insan dinsizliğe karşı fikir mücadelesi yapabilir. Allah’ın varlığını, gücünü anlatmak, Allah’ı tanıtmak, Allah korkusunu ve sevgisini öğretmek, ahireti, cenneti, cehennemi ve dünyadaki sorumluluklarımızı hatırlatmak, bu acımasızlıkların son bulması için her insanın yapabileceklerinin önemli ilk adımıdır.
İnançsızlığın, insanları ve toplumu yıpratıcı, yıkıcı etkilerini ortadan kaldırarak, din ahlâkının güzelliklerini yerleştirmek, insanlığa yapılan en büyük yardımdır. İslam’ın anlamı olan barışı, hoşgörüyü, sevgi ve şefkati esas alan bu çaba, baskı ve eziyet yapan kişilerin de vicdanlarını harekete geçirebilir. Ve böylece yeryüzünde zulüm engellenebilir.
Merhamet, şefkat, sevgi, barış ve kardeşliği esas alırsak, Rabbimiz dünyayı cennete çevirecektir. Yakın tarihte sapkın ideolojiler sebebiyle insanlar çok acı ve şiddet gördüler. Sevgiyi samimi istediğimizde ve yaşadığımızda Allah icabet edecek, huzur, bereket ve bolluk verecektir.
Allah’ın vaadinin gerçekleşeceğinden şüphemiz yoktur. Kıyamet öncesinde yaşanacak olan bu kutlu dönem yakındır. Sadece Allah’ın takdir ettiği zamanı beklemektedir. Samimi ve salih kullar yeryüzünü miras aldıklarında, elbette sevgi hâkim olacaktır.
Allah, yazmıştır: “Andolsun, ben galip geleceğim ve elçilerim de.” Gerçekten Allah, en büyük kuvvet sahibidir, güçlü ve üstün olandır. (Mücadele Suresi, 21)
Allah’ın vaadinin gerçekleşeceğinden şüphemiz yoktur. Kıyamet öncesinde yaşanacak olan bu kutlu dönem yakındır. Sadece Allah’ın takdir ettiği zamanı beklemektedir. Samimi ve salih kullar yeryüzünü miras aldıklarında, elbette sevgi hâkim olacaktır.

Allah’a Yöneliş

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: