Dinde zorlama yok diyorlar

ozgurce_izlemek_1254160395
Dinde zorlama yok diyorlar ” Dinde zorlama yok” cümlesi doğrudur. Fakat doğruyu yanlış ve batıl bir şekilde kullanmak da doğru değildir.

Dinde zorlama yoktur’un manası: Bir kafire , kılıç zoruyla ‘ ille de gel Müslüman ol diye zor kullanılmaz. çünkü zor kullanıldığı takdirde ne olur? Adam münafık olacak! zahirde diyecek ki: ‘ Ben İslamiyeti kabul ettim.’
Kalbinde inkar eder, münafık olur. Küfürden adamı kurtarmakla onu nifaka sokmuş oluyor… İşte bu İslamda yoktur. Bunun için dinde zorlama yoktur.

Fakat Müslüman olduktan sonra, kadın olduğuna göre örtünmeye mecburdur; erkek-kadin aklı olduğu müddetçe namaz kılmaya mecburdur. zinadan sakınmaya mecburdur. hırsızlık yapmaktan kaçmak mecburiyetindedir. Buna zor kullanılır; “hırsızlık yapma” yaptığı takdirde ceza verilir. ” İçki içme” içtiği takdirde ceza verilir. Bu demek değildir ki; ‘ Müslüman’ım’ dedikten sonra, Müslümanlığı tatbik etmeyen hakkında zor kullanılmaz. Böyle bir şey yoktur.

Her ne kadar bugün yer yüzünde islami olarak hüküm eden bir devlet olmasa dahi, dünyada bizim cezamız verilmese dahi, ahirette verilecektir. Afuv-u İlahiye yetişirse o müstesna.. Şefaate uğrarsa o müstesna..

“Dinde zorlama yoktur” demek; Kafiri , münafık ettirmek yoktur demektir. Çünkü bir kimse zahirinde inanır, kalbinde inkar ederse münafık olur. Küfürden çıkarıp da nifaka sokmak yoktur. Ama Müslümanım dedikten sonra zorlama vardır. Aksi takdirde İslamiyetin bir faydası yoktur.
yani İslam dini kalbden yaşanacak bir inançtan ibaret değildir. ” Dini kalbimde yaşıyorum, kalbim temizdir” diye bir şey yok… Madem ki inanıyoruz inancımızı tatbik etmeye mecburuz.
Mecburiyet olursa zor kullanmak vardır. müslümanım diyen,günahlardan sakınmak mecburiyetindedir. sakınmadığı takdirde zor kullanmak vardır.
Görüyoruz ki bir çok müslümanım diyen namaza kalkmaz, namaz kılmaz!.. Gençtir!.. Saat on ikide, bir de eve gelir!.. Gençtir!.. Kız, oğlan beraber dolaşır, görülür! Arkadaştır, sınıf arkadaşıdır!..bahaneler hazır ..!!
Bunlar kendileri kandirmakla ve günahkar olmakla baska birşeyi yapmiyorlar..
tövbe etmeden ölürse hem kendi günahlarını hemde çocukların günahlarini çekecekler..

‘ Gençtir ,sonra tevbe edecektir. ‘ diye bir hüküm yoktur. her müslüman büyük günahlardan vazgeçmeye mecburdur. ..iyilikle olmazsa zorlayacaksin.
Nice dedeler,nineler taniyoruz ,çocukları,torunları islamdan haberleri yok gibi bir hayat yaşiyorlar.
Eee dede bu nasil iş..? sen namazı kılıyorsun camiye gidiyorsun kısaca kendini kurtarmayi çalışıyorsun ,ya ailen,çocukların,torunların,hepsi için sorumlusun.
Cevapa bakın siz :
“Ya zorlamiyorum,kızarlar,elden ayaktan düşersem beni bakmazlar,beni kim bakacak..”
Ey gafil kişi,senin gibi bir faniden yardım bekliyorsun da,Allah dan istemiyorsun,güvenmiyorsun..!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: