Kadınla erkek ateşle barut değil mi?

1517562_435302293262916_1339136776_n

-Evli bir tanıdığımı kendi ortamında karşılaştığımızda insan ilişkilerinde izliyordum. Bütün müşterileriyle çok rahat olması, sempatisi ticari başarısına başarı katıyordu. Fakat bu rahatlığın yanlış bir tarafı vardı: Göz kırpan kadın müşterilere güya iyi niyetle ve sempatiyle göz kırpıyor, yanaktan öpüşenlerle öpüşüyor, iş icabı tanıdık kızlara “Naber kız?” üslubuyla hitap edebiliyor; kulağına kadar sokulanların kulağına kadar sokulabiliyordu. Bildiğiniz sözde abi kardeş ilişkisi verilmiş bir şehvetleşme oyunu yani…

Bir fırsatını bulup incitmeden “-böyle yapmamalısın!” demeye çalıştım. Biliyorum, bana söylediği üzere, kötü bir niyeti yoktu. Öyle davransa da, o kadınlara cinsel obje gibi bakmadığını varsayıyordu. Nefsine güveniyordu; fakat milyonda bir insanın ancak başarabileceği bu kontrolü her saniye başarsa da, bu tavırları ilahi ahlaka aykırıydı.
Allah kadınların seslerini namahrem erkelere karşı yumuşak edalı çıkarmasını bile men etmişken… Sen sana böylesine sevecen davrananlara aynı sevecenlikle karşılık veriyorsun. O kadın bekarsa babasının, evliyse kocasının hatırına elin adamlarına karşı ciddiyetini ve vakarını takılmalıyken, bunu ihmal ediyordu.

Fakat sana ne oluyor böyle? O kadınların kimisi evli gibi görünüyor. Senin hanımının veya kızının iş yerindeki erkek arkadaşlarına böyle davranmasına tepkin ne olurdu? Hayal edince hafakanlar basıyor değil mi? Hayali bile yüreğinde bomba gibi patlıyor. Empati yapsana. O kadınların da ailesi var.

Bugün şehvetin titremezse yarın titrer, senin olmazsa onlardan birinin olur, kimsenin olmazsa da bu zaten Allah’ın namahremle davranma sınırlarına aykırıydı. Sen namaz kılan bir müslümandın ve bilhassa senin asla böyle yapmaman ve sana vakur davranmayanlara karşı bile vakarla geri çekilmen gerekirdi.

Düşündüm ki, böyle giderse Allah onun yuvasına tokat vurabilir. Onu belaya düşürebilir. Fazla ileri giderse onun çocuklarını yetim bırakabilir. Onu bütün başarısının tepesiydeyken, Amerikanın vurulan dünya ticaret merkezinin çökmesi gibi çökertebilir. Zaten aileler böyle çöküyor çoğu zaman.

Kadınla erkek ateşle barut değil mi? Hangi sağlıklı kadına/erkeğe bakakalsan veya şehvetli sesini dinleye dursan, şehveti nefsini saracaktır. Hala “kardeş kardeşeyiz” masalına kanıp hayattan bu dersi almayan, akılsızlığına yansın.

Çok geçmedi o tanıdığımın ailesinde bir gümbürdeme olduğunu öğrendim. Yuvasını kaybedip bütün maddi ve manevi itibarını çökertme eşiğine geliverdi birden. Eşi haklıymış, haksızmış, ne önemi var ki. Sen Allah’ın bağışladığı yuvaya sadakatinde laçka davranırsan kaderin tokadı kaçınılmazdır. O ister ihanetle, ister başka şekilde gelir. Şimdi kafanı sıkıştırdığın o mengeneden boğulmadan kurtulmak mı istiyorsun? Tek çaren vardır, yana yakıla tövbe etmek. Hatalarını küçümsemeden anlayıp kendini düzeltmek. Yoksa burnunun ucunda inadına gidersen Allah bir ömür kıldığın namazını da alıp suratına çarpar senin ve cehennem odunu olur çıkarsın. Allah’a karşı inat etmenin ne olduğunu anlarsın fakat, iş işten geçer.

Muhammed Bozdağ

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: